המאורעות בחיינו מנסים להראות לנו דפוס

ההבנה הזאת יכולה להוביל אותנו למחוזות מעניינים ביותר. היא יכולה לפתוח אותנו למציאות חיינו. לעשותנו סקרנים וחקרנים באשר אליה ולהתייחס לכל הפרטים הקורים לנו: קטנים כגדולים, בלתי שגרתיים ויומיומיים, כאל רמזים היכולים לקרב אותנו אל עצמנו.

חקירת המאורעות ותוצאותיהם הרגשיות, המחשבתיות, הפיזיות וההתנהגותיות תביא אותנו לראיית הדפוסים המפעילים אותנו בחיינו. דפוסים, שככל שהם קרובים אלינו יותר, כך הם נסתרים מעיננו יותר.

כך קורה כי אפשר לחיות חיים שלמים מבלי לדעתם או מתוך אמונה כי כך הוא הדבר ואין אפשרות אחרת. ובעצם חיים במעין מעגל סגור שאין ממנו מוצא. תוך חזרה על אותם דפוסים פעם אחר פעם אחר פעם. כל פעם בלבוש שונה אך תמיד בעלי אותה מהות.

ראיית הדפוס והכרתו על מלבושיו השונים מאפשרת לנו למעשה יכולת בחירה. נכון הוא שפעמים רבות על אף ידיעת הדפוס והעמידה הכנה בפניו- עדיין נבחר בו. מתוך הרגל, ברגע של חולשה, מתוך פחד, מתוך עצלות.. אבל, נכנס כאן מרכיב חדש למערכת ולאט לאט (כן, דרושה פה סבלנות), מהירותו של האוטומט הזה תקטן, עוצמתו תפחת, תיווצר השהייה. ובהשהייה הזו ניתן יהיה להכניס בחירה.

אין זה קורה בבת אחת, שהמעגל נפרץ. אך, בכל זאת, לפתע רואים את ההבדל, שמים לב לשינוי. פתאום יש יותר חופש, יותר מרחב, יותר אפשרויות. יש לזה ביטוי גם בחיים החיצוניים מבחינה חברתית, מקצועית, משפחתית, כלכלית.

ומשם ממשיכים. לא לפני שעוצרים כדי להוקיר זאת.

רוצה גם? אני פה לרשותך בטלפון 0547793382

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *