5 שפות לאהבה- פוסט שימושי בהחלט!

במקרים רבים בהם בן זוג (ילד/ אח/ חברה טובה/ הורה.. ) לא מרגיש אהוב, אין מדובר בכך שהוא באמת איננו אהוב אלא בכך שבן זוגו מבטא אהבה בדרך שונה/ בשפה שונה מזו שהוא מדבר. כך קורה שבן זוגך לא אומר לך שהוא אוהב אותך או שאת יפה אבל רוצה ללכת איתך כמעט לכל מקום, רוצה להיות קרוב וביחד.. או שאת מסדרת, מארגנת, מכבסת, מבשלת.. מתוך אהבתך אליו אבל לא הולכת איתו יד ביד כשאתם ברחוב.. וכך, למרות ביטויי האהבה שלו אלייך ושלך אליו- הוא או את לא מרגישים אהובים.

מילים, מעשים, זמן איכות, מגע, מתנות – אלה הן 5 שפות האהבה אותן מונה ד"ר גארי צ'אפמן בספרו. לכל אחד מאיתנו שפה אחרת להביע את אהבתו וחשוב שנלמד מהי שפתנו ומהי שפתו של בן זוגנו.

כמה מילים על משמעותה של כל 'שפה': מילים– חיזוקים, מילות חיבה, מחמאות.. מעשים– נתינה, עזרה, הושטת יד, השתתפות מעשית. זמן איכות– בילוי, חופשה, פגישה, שיחה טובה.. מגע– חיבוק, ליטוף, הנחת יד על הברך.. מתנות– כל דבר שאפשר לתת לאחר, ממתנות בעלות ערך חומרי ועד למתנות בעלות ערך רגשי (אפילו כמו פרח מהגינה או שיר שכתבתי)..

העניין הוא, שאת זה כותב צ'אפמן כבר בספר שלו. אז מה יש לי להוסיף על כך? אני רוצה לומר שיכול להיות מאוד שיש לנו שפה אחת שהיא יותר 'שפת האם שלנו' יחד עם זאת, יש בנו חלקים שונים בזמנים שונים וכל חלק זקוק לביטויים אחרים. אני בעצם אומרת שחשוב שנדבר בכל 5 השפות של האהבה עם אהובינו ונדע לבקש גם מהקרובים אלינו לעשות זאת עבורנו.

אתן דוגמה מחיי הפרטיים: השפה העיקרית בה אני מרגישה אהובה היא שפת המעשים. למשל, אם בן הזוג שלי עמוס בעבודה ובכל זאת, כשאני מחפשת את היומן שלי הוא מיד נחלץ לעזרתי- אני מרגישה אהובה. יחד עם זאת, למרות שמתנות לא היו אף פעם משהו מרגש עבורי, לפעמים, מתנה קטנה- כזאת שמצביעה על מחשבה ותשומת לב (היא יכולה להיות חומרית או מעשה כפיים) יכולה לגרום לי להרגיש אהובה ויקרה.. וגם מילים- אני אוהבת מילים, אבל משהו בי מכיר במוגבלותן ובקלות בה הן יכולות להאמר ובכל זאת, מחמאה או אפילו הודעת ווטסאפ יכולות לחמם לי את הלב בדיוק ברגע הנכון. זמן איכות- הזמן הזה של הביחד כששני הצדדים רוצים לקחת בזה חלק- הוא לא נמצא איתי כי אני זקוקה לזה או כי צריך לחשוב על משהו ביחד אלא כי זה נעים גם לו, כי הוא רוצה.. כ"כ אהובה אני מרגישה ברגעים היפים האלה.. ומגע גופני, כולנו זקוקים לו: כל אחד באופן אחר ובתדירות שונה אבל מי מאיתנו לא שמח לחיבוק מכל הלב או למסג' טוב בכפות הרגליים? (כאן דיברתי על זוגיות אבל קחו את זה לאיזה קשר שתרצו- הורות, חברות, אחאות וכו').

כך יוצא שמה שאני אומרת הוא שנחמד יהיה אם אדע מה השפה שבה אני נוטה להרגיש אהובה אבל חשיבות מאין כמותה יש לכך שאדע לדבר בכל השפות ושאדע שמגיע לי לחוות הבעה של כל השפות בחיי.

ועכשיו ההמלצה שלי אליך:

  1. בזמן פנוי שלך יש לכתוב את שמותיהם של הקרובים החשובים לך (הורים, אחים, חברים קרובים, ילדים, בני זוג) ולבדוק מהי שפת האהבה המגיעה ממך אליהם (מתוך 5 השפות: מילים, מעשים, זמן איכות, מתנות, מגע)- אם אין ביטוי לאחת או יותר מהשפות כיצד ניתן לבטא אותן באופן מעשי ומה בכוונתך לעשות בקשר לזה בשבוע הקרוב.
  2. לגבי אותם אנשים שציינת, מהי שפת האהבה בה הם מדברים אליך ואיזה ביטויים של אהבה חסרים לך. איך היית רוצה שזה יראה? ההצעה כאן היא לבחור אדם אחד או יותר ולבקש ממנו שיבטא את אהבתו אליך בדרכים נוספות.

אז.. באיזו שפה דיברתי אני עכשיו? בהחלט מילים, לגמרי זמן איכות, עשייה ונתינה, ניסיתי לתת מתנה- מקווה שכך חווית זאת ומגע? האם הצלחתי לגעת? הלוואי שכן..

בהצלחה! חיבוק והמווון אהבה:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *